Uravnavanje limfnega sistema
Limfni sistem je pogosto spregledana struktura v našem telesu. Neposredno je povezan s krvožiljem. Ob motenem delovanju občutimo številne težave kot so:
- otekanje v udih,
- težke in utrujene noge,
- bolečine neznanega izvora,
- povečana telesna teža,
- kronična utrujenost ter tudi nerazpoloženost in umaknjenost,
- oslabljen imunski sistem.
Limfni sistem sestavljajo žile mezgovnice, limfni vozli – bezgavke in vranica. Mezgovnice so podobne ostalim žilam, z razliko, da nimajo mišične stene – zato je gibanje limfne tekočine v njih odvisno od gibanja telesa in pretoka. Delujejo pod vplivom težnosti. Tako lahko pojasnimo tudi jutranjo zabuhlost okoli oči. Ko se aktiviramo in se limfa pretoči, oteklost uplahne. Limfa se preko mezgovnic zbira v dva večja voda, ta pa se stekata v venski sistem krvnega obtoka. Limfa teče skozi bezgavke, kjer se prečisti. Odtekanje v nasprotno smer onemogočajo zaklopke v mezgovnicah. Bezgavke tako prestrežejo viruse in bakterije, ki povzročajo bolezni. Otečene bezgavke so tako znak okužbe. Bezgavke ob stiku s tujki tvorijo protitelesa, obrambo imunskega sistema.
Pretočnost limfnega sistema je ključna za zdravje človeka. Z bioenergijo pomagamo vzpostaviti optimalno delovanje, ki se odraža na zgoraj omenjenih področjih.